"LIV JE ZNAČKA,
KTERÁ VZNIKLA SE ZÁMĚREM
JÍT SI ZA SVÝM SNEM."

Co je LIV?

LIV reprezentuje nábytek čistého severského stylu, který kromě jednoduchosti, funkčnosti a jakéhosi prvku zábavy či uvolnění, přináší příběh a pozitivní vliv na lidské tělo.

VŠECHNY PRODUKTY JSOU VYROBENÉ V ČESKÉ REPUBLICE. VŠECHNY POUŽITÉ MATERIÁLY POCHÁZÍ Z EVROPY.

KDO je LIV?

Autorka a designérka
Linda Vrňáková – víc o mně »

Značka LIV nestojí pouze za mnou, ale i za mými přáteli. Logo se začalo rodit v mojí hlavě již během prvních let studií designu. Definitivní podobu mu po několikaměsíční evoluci vdechla moje spolužačka a spolutvůrkyně celé LIV grafiky Martina Cejpová. Petr Vyšohlíd dává LIV její osobitost a charakteristickou náladu prostřednictvím nádherných videí a fotografií.

MOJE CESTA

Během studií jsme hledala originální čalounění, které bych využila na mou klauzurní práci a měla jsme to štěstí, že jsem narazila na míčky určené k fyzioterapeutické metodě míčkování (více v sekci UNIKÁTNOST).

Díky fyzioterapeutickým míčkům jsem, pevně doufám, vytvořila nejen designový, ale i funkční a zároveň relaxační nábytek s přesahem až do rehabilitační oblasti. Produkty, které mohou zároveň ulevit unavenému tělu, ovlivněnému stresem a tempem současné turbulentní doby.

Mým cílem nebylo vytvořit čtecí nebo televizní křeslo či lehátko. Ale vytvořit prostředky k opravdovému odpočinku. Abychom si našli chvilku pro sebe, lehli si nebo sedli a JEN vnímali, jak nám míčky masírují tělo, a to se jejich vlivem uvolňuje a opouští stav napětí. Abychom na chvilku relaxovali a nic jiného nedělali.

KE STAŽENÍ

metoda-mickovani

Metoda míčkování

Jedinečnost produků značky LIV vznikla momentem vyplnění povrchových látek speciálními míčky určenými k tzv. MÍČKOVÁNÍ.

Jde o pomocnou fyzioterapeutickou techniku jejíž autorkou je česká fyzioterapeutka Zdena Jebavá. Masáž PUR-pěnovými míčky pomáhá především astmatikům. Lze jí však také využít na uvolnění svalů hrudníku, zad a dalších svalových partií. Využití této metody se z dětské pneumologie rozšířilo dále do fyzioterapie, ortopedie, neurologie a jiných odvětví. Technika míčkování využívá komprese akupresurních bodů.

MÍČKOVÁNÍ ZLEPŠUJE CELKOVOU KONDICI.

Jedním z dlouhodobých cílů značky LIV je zkoumat a potvrdit pozitivní vliv "míčkových" produktů na kondici jejich uživatelů. I proto se snažíme se zakladatelkou metody paní Zdenou Jebavou spolupracovat a její objev s pokorou šířit dále. Není totiž krásnější pocit než vytvořit něco, co doplňuje interiér, slouží pohodlí a zároveň může pomoct k celkovému zlepšení kvality života.

egremi-relaxacni-lehatko-linda-vrnakova

MAGNET

Dalším elementem, který může kladně působit na lidské tělo a který využíváme v produktech LIV, je MAGNET.

Léčebné účinky magnetu jsou známé celá staletí. Již staří Etruskové a Číňané znali léčebnou moc kamene zvaného magnetit. Jméno kamene bylo odvozeno od řeckého města Magnézia, kde se hornina v syrovém stavu těžila. Je dochováno, že i Hippokrates využíval metody přikládání magnetitu pro léčbu bolestivých stavů, hojení ran a otocích kloubů. Magnetoterapeutické účinky se využívají například pro regeneraci buněk, relaxaci nebo při léčbě zánětů.

Prozatím jediným produktem značky LIV, do kterého byly magnety itegrovány, je EGREMI.

linda-vrnakova

Linda Vrňáková

Jsem holka, kterou baví manuální činnost, ráda něco vytvářím a vyrábím. Už od malička mě to více lákalo do dědovy dílny v garáži než ke kočárku a panenkám.

Často chodím běhat nebo se jen tak procházet do přírody. Příroda je pro mě lékem na všechny choroby, neuvěřitelně mě dobíjí a inspiruje. A tím nejlepším odpočinkem je pro mne cestování. Cestuji za přírodou a poznáním jiných národů a kultur, za dobrodružstvím a hlavně za zážitky, ať jsou jakékoli, vždy si z nich vezmu jen to nejlepší.

Velkou zvědavost i představivost ve mně vyvolávají staré věci. Ráda si vylezu k babičce na půdu a tam se třeba i několik hodin přehrabuji ve starých věcech nebo sem tam zajedu na nějakou skládku, kde se pro mě skrývají úplné poklady. Začala jsem z těchto skládek sbírat staré železné vany a vytvářím z nich nové věci ve formě sedacího nábytku. Pro mě mají staré věci neuvěřitelnou hodnotu, skrývají v sobě záhadnou historii a energii lidí, kteří je používali.

Recyklace mě fascinuje, ale především ráda vymýšlím nové věci, které mají praktické využití a zároveň nám zpříjemní nebo zkvalitní život. Vše, co vytvářím, je především ruční práce. Všem mým produktům se snažím dodat osobitý vzhled, jedinečnost a exkluzivitu.

Snažím se k mé práci přistupovat zodpovědně, sociálně a ekologicky, zbytečně nevytvářet odpad a nepotřebné věci.